Jak działają bramy garażowe ?

Jak działają bramy garażowe ?

2020-04-15

BRAMY SEGMENTOWE W SKRÓCIE

Jak sama nazwa wskazuje są to bramy składające sięz kilku segmentów które są ze sobą połączone za pomocą zawiasów, uszczelnionych na połączeniach i całym obwodzie płaszcza. Najczęściej otwierają się do góry, lecz występują również modele otwierane na bok. Segmenty bramy suną po specjalnych prowadnicach do góry i chowają się pod sufitem. Izolację termiczną stanowi wypełnienie z pianki poliuretanowej o grubości od 40-120mm. 

ZASADY DZIAŁANIA BRAM GARAŻOWYCH

Bramy garażowe możemy podzielić na dwie podstawowe grupy: bramy otwierane ręcznie oraz bramy otwierane automatycznie. Bramy automatyczne opierają się na zainstalowanych napędach do bram garażowych które po otrzymaniu sygnału np. z pilota sterującego wykonują całą robotę za użytkownika. 

Automatyka stałą się już standardem i jest niezwykle komfortowa. Dzięki niej nie musimy wychodzi z samochodu aby otworzyć garaż, nie pada na nas deszcz, śnieg i nie tracimy czasu. Dodatkowo dużym atutem jest również bezpieczeństwo - automatyka kiedy napotka przeszkodę zatrzyma lub cofnie bramę.

Najczęściej stosowane obecnie są bramy garażowe segmentowe otwierane do góry. Zaletą jest przede wszystkim fakt, że tego typu rozwiązania zajmują mało miejsca - skrzydło nie wysuwa się poza obrys garażu.

Bramy segmentowe można zastosować również przy krótkich podjazdach np. gdy wyjazd z garażu znajduje się blisko chodnika czy ulicy (nawet w linii ogrodzenia).

W zależnośći od specyfikacji otworu garażu mamy do wyboru kilka zastosowań prowadzeń - sprężyn. 

Aby brama garażowa była trwała i niezawodna, musi być perfekcyjnie wykonana oraz dobrze zamontowana. Wszystkie elementy muszą do siebie idealnie pasować, sprężyny bramy muszą być dopasowane do ciężaru bramy, a napęd automatyczny musi być optymalnie dobrany (odpowiednia siła napędu).

Bramy segmentowe które mamy w naszej ofercie są produktami najwyższej jakości. Cechują się wyjątkową trwałością i zapewniamy że będą bezawaryjnie działać przez długie lata.

Zapraszamy do kontaktu.