Bramy garażowe przesuwne - boczne

Bramy garażowe przesuwne - boczne

2020-06-18

Zastosowanie bram przesuwnych

Co to są za bramy? Czym się różnią od starndardowych bram garażowych? Jakie warunki trzeba spełnić aby taką bramę zamontować? Jakie są zalety takiej bramy?

Zastosowanie

Przesuwne bramy garażowe jak sama nazwa wskazuje charakteryzują się pracą w bok garażu. Nie otwierają się do góry jak standardowe dzięki czemu można swobodnie korzystać z części nadproża jak i stropu. Sprawdzają się szczególnie w niskich garażach lub miejscach gdzie jest bardzo niskie nadproże lub skońsny dach uniemożliwia tradycyjny montaż. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również możliwość niewielkiego otwarcia bramy i szybkiego i bezpiecznego wejścia do środka garażu.

Wykonanie bramy garażowej przesuwnej

Panele bramy bocznej są montowane w pionie. Segmenty połączone są ze sobą przegubowo i zachodzą na siebie. Takie wykonanie jest całkowicie bezpieczne do tego stopnia, że minimalizuje nawet ryzyko przytrzaśnięcia palców. Brama otwiera się wykorzystując prowadnice (system jezdnych rolek) które zachodzą na ścianę boczną. Nadproże górne gdzie montowana jest szyna musi mieć minimum 120 mm. Ściana boczna w kierunku której otwiera się brama powinna mieć minimum 150 mm. Opcji montażowych jest tak naprawdę kilka. Jedną z nich jest otwieranie bramy prosto - wzdłuż po ścianie bocznej. Kwestie montażowe dobrze omówić z ekspertem. Uszczelki szczotkowe zapewniają wysoką termoizolację.

Użytkowanie bramy

System bram przesuwnych pozwala na swobodne otwarcie bramy ręcznie jak również można zamontować do niego automat. Napęd może być montowany w nadprożu bramy lub na ścianie bocznej - wszystko zależy od warunków w danym miejscu montażu. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów zapewnia cichą i bezawaryjną pracę

Estetyka i wygląd bramy

Bramy tego typu są zaprojektowane tak aby wyglądały elegancko a przy tym dawały wysoki komfort użytkowania.
Do wyboru mamy ten sam szeroki wachlarz przetłoczeń oraz koloryski jak w standardowych bramach garażowych. Panele mogą być przeszklone, okienka rozmieszczone w dowolnie usytuowanych miejscach oraz nadal mamy możliwość dekoracji np. ze stali nierdzewnej.

TERAZ CZĘŚĆ NAJWAŻNIEJSZA NASZEGO WPISU...

Masz pytania? Skontaktuj się z nami i poradź się eksperta.
Smart-Tech
www.s-t.pl
Rzeszów


Bramy garażowe przesuwne - boczne


bc4218f9-6f29-497f-86e2-00132be4530c.jpeg
4353c60c-9ab2-4562-a966-ed6d69acee39.jpeg
801b4097-1688-48c3-ac9e-747dd6954850.jpeg
9efd0eab-49be-42c6-8c86-d2429483a9b6.jpeg